AktualnościRok szkolny 2022/2023

Harmonogram rekrutacji 2022/2023


Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2023/2024

Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2023/2024

Wojewódzki Konkurs Literacki


Regulamin konkursu


Rok szkolny 2021/2022Prace klasy 3aFILM PROMOCYJNY Szkoły Podstawowej nr 381


Kliknij, aby odtworzyćRekrutacja 2021/2022 - harmonogram


Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć


Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć


Harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć

100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego


Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Plik .pdf

Oddział 0a życzy wszystkim Wesołych Świąt


Kliknij, aby odtworzyć

"Pachnie świętami, a my już czekamy na to, co nowe...
Nie czas na spanie, szykujmy sanie, serca gotowe!"

Wesołych Świąt życzy klasa 2A.


Kliknij, aby odtworzyć

Życzenia świąteczne od klasy 1c dla szkolnej społeczności


Kliknij, aby odtworzyć

Klasa 1c nie próżnuje! Czas pracy zdalnej, to czas wielu wyzwań i rozwijania talentów. Zainteresowanych naszymi pracami i pomysłami, zapraszamy, aby zajrzeli do folderu: PRACE UCZNIÓW Z KLASY 1C. Życzymy miłego odbioru :)

Pozdrawiamy całą szkolną społeczność - klasa 1c.

Galeria zdjęć
Uczniowie klasy 2A podczas zajęć zdalnych wcielili się w rolę projektantów mody. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie strojów, które sprawdzą się podczas zbliżającej się zimy. W związku ze zmienną zimową aurą, w propozycjach uczniów znalazły się zarówno stroje zapewniające komfort termiczny, jak i te, które po prostu doskonale się prezentują :)
Załącznik 1
Załącznik 2

Prace dzieci z klasy 1b


Galeria zdjęć

Drodzy Rodzice,
Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku lub inną formę wsparcia niepełnoprawnej Małgosi. Nasza pomoc jest szansą na rehabilitację i poprawę zdrowia dziewczynki. Akcje te zawsze spotykały się z Państwa przychylnością. Liczymy, że i tym razem tak będzie. W załączniku i na stronie szkoły, znajdziecie Państwo informacje jak pomóc Małgosi.


Jak być bezpiecznym w internecie? Zasady bezpieczeństwa!
Kliknij, aby otworzyć

Kształcenie na odległość - Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli - edukacja wczesnoszkolna

Kliknij, aby otworzć


Informacja prasowa„Niepodległa do hymnu”„Niepodległa do hymnu” – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii Biuro Programu „Niepodległa”, jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.


Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, a w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących planowanych aktywności sugerujemy konsultację z lokalnym oddziałem sanepidu. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń, włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.


Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie


W załączeniu przesyłamy plakat, który mogą Państwo wykorzystać w swoich miejscowościach albo na swoich stronach internetowych. Przedstawia on propozycje świętowania Narodowego Święta Niepodległości w obecnej sytuacji epidemicznej. Na dole plakatu, pod życzeniami, jest miejsce na wpisanie nazwy Państwa instytucji i dołączenie do życzeń dla mieszkańców.


Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:


Słowa Hymnu Państwowego - Link


Nuty Hymnu rozpisane na głos - Link


Nuty Hymnu rozpisane na fortepian - Link


Nagranie Hymnu Państwowego - Link


W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Ze względu na wyjątkowe warunki sugerujemy tak samo szczególne, zupełnie inne niż w latach ubiegłych podejście i myślenie o udziale w akcji „Niepodległa do hymnu”. Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.


Biuro Programu „Niepodległa”

Pismo


Klasa 1b dostała dodatkową pracę domową, chętne dzieci miały za zadanie wspólnie z rodzicami przygotować zdrowe sałatki. Jak widać na załączonych zdjęciach sałatki wyszły znakomicie. Szkoda, że nie możemy ich spróbować bo wyglądają na bardzo smaczne i zdrowe! :)

Galeria zdjęćLekturki spod chmurki.W tym roku szkolnym klasy II a, II c i III a przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Projekt uzyskał patronat honorowy MEN. Jego głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działanie oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Innowacyjna formuła II edycji projektu, polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość. W tym roku chcemy udowodnić, że czytanie i praca z tekstem mogą być ciekawsze od klikania w ekran i wpatrywanie się w smartfony.List do rodziców - Przezydent m. st. Warszawy

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 381Harmonogram Rad Pedagogicznych w roku szkolnym 2020/2021List Ministra Edukacji

W związku ze zbliżającą się 81 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej oraz rozpoczęciem roku szkolnego przekazujemy Państwu apel do dzieci i młodzieży szkolnej jednego z naszych podopiecznych, Powstańca Warszawskiego Pana Janusza Walędzika.

Kliknij, aby odtworzyć film

Aplikacja ProteGo Safe - informacje

kliknij, aby otworzyćOgłosznie - Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży

kliknij, aby otworzyć
kliknij, aby otworzyć

Zaproszenie na spotkanie z rodzicami sześciolatków

kliknij, aby otworzyć

Wyprawka dla pierwszoklasisty

kliknij, aby otworzyć

Przemówienie Pani Dyrektor Renaty Wysokińskiej - Bakker

Kliknij, aby odtworzyćList Ministra Edukacji Narodowej

Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do zerówki w Szkole Podstawowej nr 381 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Pobierz

DEKLARACJA DOTYCZĄCA UDZIAŁU DZIECKA W ZAJĘCIACH W OKRESIE WAKACYJNYM ( LIPIEC – SIERPIEŃ 2020 )

Ankieta - plik .pdf
Ankieta - plik .docx (Word)

Projekty klasy 3a

 • Galeria • Zapisz swoje dziecko na "Lato w Mieście"
  Komunikat MEN ws. przedłużenia kształcenia na odległość w szkołach i placówkach

  Szanowni Państwo,
  Wójtowie, Burmistrzowie,
  Prezydenci Miast,
  Starostowie Powiatów,
  Marszałkowie Województw,

  do 26 czerwca br. przedłużyliśmy kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych. Jednocześnie wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

  W rozporządzeniu MEN podaliśmy 28 czerwca jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Data ta pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom. W praktyce jednak zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca, a od soboty, 27 czerwca uczniowie rozpoczną wakacje.

  W załączeniu przekazuję regulacje prawne oraz komunikat MEN w tej sprawie. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

  Z poważaniem
  Dariusz Piontkowski
  Minister Edukacji Narodowej

  Załączniki:
  Rozporządzenie ministra edukacji narodowej
  Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca br.

  Szanowni Państwo,
  Inwestycja realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - budowa Eko Parku w Ursusie, zlokalizowanego przy ul. Gierdziejewskiego, dostała się do finału konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Rozpoczęło się głosowanie internetowe na najpopularniejsze budowy i modernizacje roku 2019, które biorą udział w konkursie.

  Zachęcamy do wspierania naszego dzielnicowego, a zarazem pierwszego warszawskiego Eko Parku. Zwycięzców konkursu, a także zwycięzców głosowania internetowego w ramach konkursu poznamy na Gali Finałowej 23 września br. Tymczasem głosujemy na inwestycje z Ursusa!

  Głosy można oddawać po kliknięciu w link:

  Budowa eko parku w Ursusie


  Życzenia z okazji Dnia Dziecka dla klasy 3a od wychowawczyni :)  Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich MAM od klasy 1A :)  Film od dzieci

  Prace dzieci z klasy 3a

 • Galeria
 • Więcej informacji


  Próby sprawności fizycznej w Szkole Podstawowej nr 381 im. K. K. Baczyńskiego dla kandydatów do klasy IV

  ANKIETA dla rodziców/opiekunów prawnych dotycząca deklaracji udziału uczniów klas I-III w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych świadczonych przez szkołę podstawową od25 maja br.


  Ankieta - plik .pdf
  Ankieta - plik .docx (Word)

  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

  Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

  ANKIETA dla rodziców/opiekunów prawnych dotycząca deklaracji opieki przedszkolnej świadczonej przez przedszkole/szkołę podstawową od 25 maja br.


  Ankieta - plik .pdf
  Ankieta - plik .docx (Word)  Co ze szkołami do wakacji? Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji

  Ogłoszenie dla rodziców dot. rekrutacji  Nowy harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nowy harmonogram rekrutacji do klas I ogólnodostępnych i integracyjnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nowy harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nadpłaty za obiady - informacja

  ANKIETA dla rodziców - plik .pdf
  ANKIETA dla rodziców - plik .docx (WORD)

  Zarządzenie Prezydenta - obiekty sportowe

  List Prezydenta m. st. Warszawy

  Drodzy rodzice uczniów oddziałów zerówkowych,

  Ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.
  Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zostają odwołane.
  Ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.
  Jeśli przepisy na szczeblu krajowym pozwolą, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Przez okres 2,5 tygodnia placówki pozostaną zamknięte.
  Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po uzgodnieniu przez dyrektorów przedszkoli i szkół wspólnie z radą pedagogiczną oraz rodzicami. Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, z większałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.
  Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br.  Święto Narodowe Trzeciego Maja - prace uczniów

 • Prace uczniów


 • List prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego

  Podziękowania dla lekarzy - rysunki uczniów


  Kartka dla medyka – pod takim hasłem trwa ogólnopolska akcja, w ramach której uczniowie rysują kartki dla pracowników służby zdrowia.


  Do akcji przyłączyli się również uczniowie klas I-III naszej szkoły. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu lub stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla służb medycznych. Prace uczniowie mogli tworzyć przez kilka dni. Jednym z celów akcji było podziękowanie za trudną pracę służb medycznych i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Czas epidemii koronawirusa to najlepszy moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy i wsparcia najbliższych. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.

 • Galeria zdjęć


 • NOWY apel KWP - prezentacja

  NOWY apel KWP  DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ONLINE

  Pismo Prezydenta m. st. Warszawy  Rekrutacja - wydłużenie terminu składania/przesyłania wniosków

  Poradnik dla rodzica

  Pomoc dla uczniów i rodziców

  Informacja - Biuro edukacji

  Materiały rekomendowane przez doradców metodycznych Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

  Warszawskie Repozytorium Pomysłów – Materiały do pracy zdalnej

  Tygodniowy raport nauczyciela - dokument WORD
  Tygodniowy raport nauczyciela - dokument PDF

  Komunikat MEN 16.03. 2020 - sytuacja nauczycieli

  Przydatne linki dla nauczycieli
  Gdzie szukać informacji o Uczeniu ONLINE?

  Drodzy Państwo! W Edunation już od tygodnia działamy i robimy wszystko co w naszej mocy, aby dostarczyć Państwu wszelkich możliwych informacji o szybkim i sprawnym przeniesieniu swoich działań do ONLINE. Poniżej przesyłamy podsumowanie tego, gdzie można dowiedzieć się więcej:

  Od czego zacząć?

  Na początek polecamy darmowe - 90 minutowe szkolenie Ani Popławskiej: Jak zacząć szybko uczyć ONLINE?

  Oglądam

  Grupa wsparcia

  Zajrzyj koniecznie do grupy Nowoczesne Lekcje. Tam od wtorku aż gotuje się od pytań i odpowiedzi. Społeczność Nauczycieli bardzo dzielnie się wspiera! Zapraszamy!

  Nowoczesne lekcje

  Kongres Metodyków i Właścicieli Szkół i ścieżka kryzysowa

  Dodaliśmy dodatkową ścieżkę kryzysową. Już dziś zostaną udostępnione dodatkowe szkolenia z instrukcjami dla metodyków i właścicieli szkół: jak wprowadzić online w szkołach. Dodatkowo, ze związku z sytuacją, Kongres będzie cały czas w sprzedaży w cenie przedsprzedażowej. Nie będzie zwiększenia ceny do samego Kongresu.

  Poznaj program kongresu

  Edukids and Teens 2020

  Wszyscy Uczestnicy Edukids and Teens dostali za darmo kurs Ani Popławskiej Spice Up Your Class KIDS and TEENS ONLINE - wszystkie najbardziej potrzebne aplikacje i rozwiązania w jednym miejscu! Jeśli rejestrowali się Państwo grupowo, prosimy o kontakt z Ewą Szczygoł ewa.szczygol@edunation.com.pl w celu nadania dostępu uczestnikom z rejestracji grupowej. Dodatkowo, podczas Konferencji Ania Popławska przeprowadzi dodatkową sesję na temat pracy zdalnej z uczniami - dziećmi i młodzieżą

  Edukids and teens

  Kurs Jak Uczyć ONLINE

  Ania Popławska już od 2016 szkoli ONLINE. Jest dostępny gotowy i kompleksowy kurs, gdzie wszystkie informacje dotyczące nauczania ONLINE są w jednym miejscu. Wszystko, czego możesz na początku potrzebować. Krok po kroku!

  Sprawdź program kursu  Zakładka z informacjami na temat koronawirusa.
  Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

  „Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  Główny Inspektorat Sanitarny