Wydarzenia z życia szkoły

Rok szkolny 2022/2023Dzień patrona - Kamila Krzysztofa Baczyńskiego

Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, Chór szkolny klas 1-6 prowadzony przez p. Roksanę Stasiakiewicz, przygotował piosenkę „Warszawskie Dzieci”.

Film

Dzień postaci z bajek


Galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka - grupa 0a

Grupa 0a przygotowała krótki występ z okazji zbliżającego się Dnia Babci oraz Dnia Dziadka.

Kliknij, aby odtworzyć film

Babciom i Dziadkom, życzymy wszystkiego najlepszego!
Babciu, Dziadku gdziekolwiek jesteście, zawsze jesteście w naszych sercach!

0aDzień Babci i Dziadka - klasy 1-2


Klasa 1a, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 1b, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 1c, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 1d, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 2a, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 2b, kliknij, aby otworzyć film
Klasa 2c, kliknij, aby otworzyć film

Koncert świąteczny


Galeria zdjęć
Film - kliknij, aby odtworzyć

"Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone

Piszą, że kochają, nie śpią lub całują cię

Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce

Listy szare, białe, kolorowe

Kapelusz przed poczta zdejm"

... klasa 3c listy pisze :)

Galeria zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości


Film z apelu

Dzień nauczyciela

Piosenki klas 2 dla wychowawców klas

Film - klasa 2a
Film - klasa 2b
Film - klasa 2c

Pasowanie na uczniaGaleria zdjęć

PIKNIK NAUKOWYRozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Rok szkolny 2021/2022Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego


15 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego przeznaczonego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Konkurs ten był rekomendowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Patronat nad konkursem objęli : Biblioteka Publiczna im. Władysława Grabskiego oraz Ośrodek Kultury ,,Arsus''. Temat tegorocznej edycji ,,Bo przecież trzeba czas przemienić...'' został zaczerpnięty z poezji K.K. Baczyńskiego. Uczniowie mogli w dowolnej formie literackiej wypowiedzieć się, czy słowa poety są nadal aktualne i co warto zmienić w otaczającym nas świecie. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Nadesłano mnóstwo prac, a komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem zwycięzcy, gdyż wszystkie prace były ciekawe, dojrzałe i świadczyły o niezwykłych zdolnościach pisarskich uczniów. Zwycięzcom gratulowali sukcesu zaproszeni na uroczystość członkowie zarządu dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik. Od początku istnienia konkursu , czyli od 14 lat jego organizacją i przebiegiem oraz uroczystym podsumowaniem zajmuje się p. Marta Wylot.


Galeria zdjęć

Język polski nie musi być nudny!


Uczniowie klasy 4a w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczyli w innowacyjnych projektach "Młodzi listy piszą" oraz "Pokaż mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś". W pierwszym przez cały rok pisali tradycyjne listy z inną klasą, z innej szkoły. Podsumowaniem było spotkanie obu klas w rzeczywistości w SP nr 351. Łącznie napisali ponad 300 listów! Drugi projekt to możliwość wyboru przez każdego ucznia własnej propozycji lektury, którą przeczytał i prezentował. W rezultacie czwartoklasiści: czytali chętnie, mają długą listę książek, które chcą przeczytać :), są mistrzami pisania listów i nawiązali nowe przyjaźnie.

Galeria zdjęć

Dzień sportu


Galeria zdjęć

DZIEŃ MAMY 3A


Uczniowie z klasy 3A wzięli udział w warsztatach String Art, podczas których stworzyli przepiękne prace z okazji Dnia Mamy. Wszystkim kochanym Mamom życzymy wszystkiego najlepszego!


Galeria zdjęć

DZIEŃ DZIECKA 3A


W związku z tym, że wszystkie dzieci lubią spędzać wolny czas grając w gry planszowe, uczniowie klasy 3A urządzili sobie Dzień Rozgrywek Planszowych. Na stolikach pojawiły się różnego rodzaju gry oraz słodkie przekąski :)


Galeria zdjęć

WARSZTATY KULINARNE 3A


3 czerwca, uczniowie klasy 3A zamienili się w kucharzy, którzy własnoręcznie przyrządzili pizzę. Poznali sekretny przepis, dzięki któremu pizza smakuje najlepiej. Najtrudniejsze okazało się oczekiwanie na pizzę, która dopiekała się w piecu. Na zakończenie, po zdaniu specjalnego testu wszyscy kucharze zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, tatuażami oraz słodkimi przekąskami.


Galaria zdjęć


Galeria zdjęć

Dzień Otwarty

W środę 9 marca, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, podczas którego przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli zapoznać się z proponowaną ofertą edukacyjną, obejrzeć pokazy akrobatyczne przygotowane przez starszych kolegów, a także wejść do szkolnych sal, w których czekały przygotowane atrakcje. Przybyli goście mieli możliwość rozmowy z Panią Dyrektor oraz z nauczycielami pracującymi w szkole, którzy szczegółowo odpowiadali na zadawane pytania. Spotkanie umilił występ chóru szkolnego. Poniżej znajduje się krótka foto- oraz videorelacja ze spotkania.


Galaria zdjęć
Film
Film - kliknij, aby otworzyć
Galeria zdjęć - kliknij, aby otworzyć

27 stycznia w klasie 3A odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych strojach. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, a przerwach konsumowali przyniesione przekąski. Bal połączony był również z pożegnaniem dwójki uczniów, którzy otrzymali od kolegów, koleżanek oraz wychowawczyni pamiątkowe albumy. Dzień ten dostarczył uczniom wielu miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami :)

Galeria zdjęćPodczas lekcji języka polskiego klasa 4a przeniosła się do Akademii Pana Kleksa. Nasi czwartoklasiści po omówieniu lektury zostali wychowankami zabawnego profesora. Pierwszym zadaniem było wykonanie makiety akademii. Następnie uczestniczyli w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Zabawy było co nie miara! Za wszystkie zadania uczniowie otrzymywali piegi. Takie omawianie lektury to sama przyjemność. Sami zobaczcie, oto ich prace!


Galeria zdjęć


Film z koncertu świątecznego 2021


Galeria zdjęć

29 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Ośrodka Kultury ,,Arsus, aby obejrzeć niezwykłe spektakle profilaktyczne przez Teatr Księcia z Łodzi. O godzinie 9 odbyło się przedstawienie dla klas 1-3 pt. ,,Smocze opowieści. Dzieci poznały magiczną historię smoka Heńka i jego przyjaciół, którego losy zostały oparte na znanych polskich legendach. Następnie o godz. 10.45 miał miejsce spektakl dla uczniów klas 4-5 pt. ,,Złodzieje empatii, którego celem było budowanie świadomości uczniów, rozwijanie wrażliwości i empatii wobec innych oraz pokazanie, jak łatwo i zupełnie nieświadomie można skrzywdzić innych. Ostatni spektakl pt. ,,Dopalacze, ruletka życia i śmierci odbył się o godzinie 12.30 i był przeznaczony dla klas 7- 8. Poruszył on ważny problem dotyczący uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych. Obrazowe przedstawienie problemu uruchomiło wyobraźnię młodzieży i zachęciło do refleksji.


Galaria zdjęć

We wtorek, 23 listopada uczniowie klasy 3A wybrali się na wycieczkę do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. Wzięli tam udział w warsztatach teatralnych, podczas których stworzyli własne rekwizyty oraz mieli możliwość zaprezentowania krótkiego przedstawienia opartego o grę cieni.


Galeria zdjęć

Co roku, 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Misia. Tego dnia uczniowie klasy 3A wzięli udział w warsztatach szycia własnych przytulanek. Zdjęcia z warsztatów oraz efekty pracy znajdują się poniżej w galerii.


Galeria zdjęć

Apel 11 Listopada, Odzyskanie Niepodległości przez Polskę


Galeria zdjęć

W środę 10 listopada, klasy 1B, 2C, 3A i 3B w ramach akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewały hymn narodowy. Uczniowie zaśpiewali go z wielką dumą i radością, wdzięczni przodkom za odzyskanie niepodległości.


Film

Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyło uroczyste odśpiewanie hymnu. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami pojawili się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić tą szczególną chwilę. Liczymy na to,że nasz wysiłek dodatkowo upamiętni ten dzień i sprawi, że społeczeństwo polskie na zawsze zapamięta tą szczególną datę.Galeria zdjęć
Film

28 listopada klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Dyniolandu. Podczas wyprawy dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat hodowli dyń. Obejrzały prezentację przedstawiającą wybrane fragmenty bajek, w których pojawiały się dynie. Uczniowie nakarmili dynią świnkę, a także wzięli udział w słomianych zabawach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało na pamiątkę piękną, ozdobną dynię.W związku z zainteresowaniem kosmiczną tematyką, 4 listopada uczniowie klasy 3A i 3C odwiedzili wystawę Cosmos Discovery, znajdującą się w Muzeum Nowa Praga w Warszawie. Na miejscu znajdowało się wiele ciekawych eksponatów, które odegrały ważną rolę w dotychczasowych misjach kosmicznych. Dzieci podczas seansu filmowego mogły zapoznać się z historią podboju kosmosu. Miały również możliwość wejścia do kosmicznej kapsuły, a także sprawdzenia na własnej skórze, czym jest stan nieważkości.Galeria zdjęć

Ślubowanie pierwszych klas


Galeria zdjęć

"Poznajemy przyrodę" - spotkanie z mrówkami. Klasa 3aGaleria zdjęć

„Sprzątanie świata - Polska"


W piątek 17.09 uczniowie klas 8c i 8b sprzątali świat, a dokładniej okolice naszej szkoły. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Cleanup the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. WPolsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września setki tysięcy wolontariuszy – młodzież i dorośli prowadzą działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukują i w miarę możliwości usuwają dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy również zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp.


Galeria zdjęć

Ślubowanie klas pierwszych


Dnia 14 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Każda z klas przygotowała występ artystyczny,który był wielkim przeżyciem dla naszych pierwszoklasistów. Nad całością czuwały Panie Wychowawczynie:Anna Mitura,Joanna Pręgowska i Agnieszka Krawczyk.
W roli prowadzącej wystąpiła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Derlatka. Wszystkie występy uświetnił nasz chór szkolny w zupełnie nowym składzie pod kierownictwem Pani Roksany Stasiakiewicz.
Nie obyło się oczywiście bez serdecznych życzeń dla Pani Dyrektor,Nauczycieli i Wszystkich Pracowników Szkoły z okazji Dnia Nauczyciela. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 381.

Dziękujemy za wzruszające występy i życzymy powodzenia.
Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych pociech.Dziękujemy za pomoc i udział w uroczystości. • Galeria zdjęć

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


  Galeria zdjęć  Rok szkolny 2020/2021  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 • Galeria zdjęć

 • Dzień otwarty

  27 lutego 2020 roku w godz. 17.30 - 19.30 odbył się DZIEŃ OTWARTY dla Wszystkich Rodziców oraz Dzieci zainteresowanych naszą szkołą. Pani Dyrektor Renata Wysokińska -Bakker powitała wszystkich bardzo serdecznie, następnie uczniowie należący do grupy teatralnej "Baczyniak" pokazali swoje umiejętności, prezentując spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami". Później odbył się pokaz akrobatyczny, po którym wszyscy mogli porozmawiać z panią Dyretor. W tym dniu można było spotkać się z nauczycielami, zwiedzić szkołę w towarzystwie uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego, uczestniczyć w ciekawych zajęciach "otwartych" (warsztatach dla uczniów), zaś Klub Ośmiu w swojej kawiarence serwował przepyszne ciasto oraz ciepłe napoje.

 • Galeria zdjęć

 • Bezpieczne ferie - przedstawienie

 • Galeria zdjęć

 • Giganci programowania

 • Galeria zdjęć

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy dla uczniów młodszych klas to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 15 stycznia 2020 roku od rana w naszej szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider- Mana, Batmana... Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach, konkursach ruchowych i zręcznościowych. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.

 • Galeria zdjęć

 • Koncert

  Dom Kultury „Portiernia” po raz drugi w swojej działalności zorganizował koncert, podczas którego muzycy-instruktorzy, wspólnie z artystami działającej w "Portierni" Grupy Musicalowej "Phantasia" oraz uzdolnionymi Uczniami Szkoły Podstawowej Nr 381 oraz wystąpili na jednej scenie. W ten sposób przedłużyli trwającą tylko raz w roku magię Świąt.

  Gwiazdkowych utworów słownych i muzycznych wysłuchała pełna sala gości. Wśród rodziców, nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 381, sympatyków „Portierni” byli również Kazimierz Sternik - zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Anna Lewandowska oraz Wanda Kopcińska – radne Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Bogusław Łopuszyński - dyrektor Ośrodka Kultury "Arsus”.

  Przy świąteczne udekorowanym kominku, przyprószonych śniegiem ręcznie wykonanych przez instruktor Renatę Przybysz hanzeatyckich kamieniczkach, migoczących światełkach, nastrojowych lampionach ze świecami usłyszeliśmy wykonania uczniów z akompaniamentem pianina (przygrywał instruktor Aleksander Brych) na instrumentach: flażolecie (Jan Klocek), waltorni (Aleksandra Koc).

  Duże wrażenie zrobiły wielogłosowe wykonania wokalistów z Grupy Musicalowej „Phantasia” z towarzyszeniem uzdolnionych chórzystów i chórzystek Szkoły ze Podstawowej Nr 381 : „Uciekali”, „Pierwsza gwiazda”, „Kolęda Gwiazdeczka” (z męskimi głosami Łukasza Hejznera, Piotra Dudy i Tomasza Szczygielskiego). Solowo zaśpiewali: Urszula Turkiewicz „Swingująca zima”, Piotr Duda „All I want for Christmas”, Urszula Pasik „Haveyourself a little”, Tomasz Szczygielski „Happy Xmas”, Joanna Pawłowska „Nie było miejsca…” oraz Alicja Kraśniewicz „Lulejże mi lulej”. W duecie natomiast usłyszeliśmy Patrycję Furmanik i Joannę Pawłowską „Kiedy mamy siebie”.

  Na koniec Koncertu głos zabrała Bożena Kuśmierek – kierownik Domu Kultury „Portiernia” – opracowała bogaty repertuar i przygotowała uczniów do występu. A Ola Janowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 381 – życzyła wszystkim: „Szukajmy światła z ubogiej stajenki w każdym z nas, wypatrujmy go każdego dnia. Niech wskazuje nam drogę do mądrego i szczęśliwego życia. Niech miłość, szczęście i wzajemne zrozumienie towarzyszą nam każdego dnia”

 • Galeria zdjęć